Sparingi: Wiosna 2015

1. Łęk Ostrów 8:2 JKS Jarosław (młodsi)

Dziś Ostrowiacy wygrali na własnym boisku z drużyną z Jarosławia. Był to pierwszy sprawdzian przed inauguracją rundy.

Od samego początku gospodarze próbowali przejąć inicjatywę, lecz goście nie chcieli do tego dopuścić i przez pierwsze 10 minut oni kontrolowali grę. Później Łęk rozpoczynał konstruować swoje akcje.Należy dodać, że zagrał z nami nowy zawodnik. Prawy obrońca. Końcowy wynik 8:2!

2. Łęk Ostrów 3:0 Dąb Dobkowice

28 lutego juniorzy Łęku zagrali drugi sparing przed rundą wiosenną. Tym razem rywalem był Dąb Dobkowice z którym w zeszłym sezonie do samego końca walczyliśmy o zwycięstwo w lidze. Po miesiącu treningów liczyliśmy tylko na zwycięstwo. Łęk był gospodarzem, a mecz trwał 3x30minut.

Po pierwszych 30 minutach było 0:0. Obie drużyny grały falami, raz przeważał Łęk, raz goście z Dobkowic. Okazji bramkowych było minimalnie więcej po stronie gospodarzy.

W drugiej tercji Łęk strzelił pierwszą bramkę, jednak mecz nadal był wyrównany. Pod koniec tej tercji udało im się podwyższyć na 2:0.

Pod koniec meczu więcej sytuacji dla gospodarzy, bramka na 3:0 a następnie dwie nieuznane bramki. Goście z Dobkowic nie strzelili bramki mimo naprawdę dobrej gry. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom i pokazały ciekawe, wyrównane widowisko.

Na mecz wstawiło się 17 zawodników i każdy otrzymał przynajmniej kilkanaście minut na pokazanie się z dobrej strony.

1:0 - A. Bernal (M. Grabski) - Strzał z 16m po ziemi na bliższy słupek.

2:0 - D. Mazur (S. Sabat) - Bardzo mocny strzał z pierwszej piłki pod słupek z około 20m.

3:0 - M. Grabski (K. Kosiński) - Wejście w pole karne, zwód i strzał po ziemi.

3. Łęk Ostrów 2:3 Sanoczanka Święte

10 marca Łęk rozegrał sparing na swoim boisku z Sanoczanką Święte - liderem ligi okręgowej juniorów starszych. Goście grali lepiej piłką, ale to Łęk strzelił pierwszą bramkę. W środku meczu Sanoczanka bardzo przeważała i zamknęła gospodarzy na ich połowie. Doprowadzili do wyrównania i przez dłuższy czas utrzymywał się wynik 1:1. Gdy Łęk znowu strzelił i wyszedł na prowadzenie podrażniło to gości i zdeterminowani znów doprowadzili do remisu. W końcówce kilka sytuacji miał Łęk, ale żadnej nie wykorzystał natomiast Sanoczanka strzeliła zwycięską bramkę w samej końcówce meczu.

1:0 - D. Storek (R.Bernal) - Podanie prostopadłe za obrońców, ogranie wychodzącego bramkarza samym przyjęciem przez napastnika i strzał do pustej bramki.

2:1 - K. Kosiński (R. Bernal) - Dośrodkowanie z linii końcowej wykończone strzałem głową z piątego metra.

4. Łęk Ostrów 7:2 Łęg Łowce

W czwartym sparingu przed rundą wiosenną Łęk wygrał na swoim boisku z Łowcami. Goście mają drużynę juniorów młodszych, ale dobrali sobie zawodników z roczników96/97 aby wyrównać szanse. Przez cały dzień była zła pogoda, więc mecz stał pod znakiem zapytania. Podczas tego meczu w drużynie Łęku było obecnych 17 zawodników i wszyscy otrzymali szansę gry. Mecz trwał 3x 30 minut.

5. Łęk Ostrów 4:3 Strażak Sośnica

7.04 juniorzy starsi Łęku rozegrali mecz sparingowy na swoim terenie ze Strażakiem Sośnica. U gości do drużyny dołączyło kilku zawodników z roczników 96 i 97, aby miało to jakiś sens. Pierwsze 30 minut lepsze w wykonaniu Łęku, ale to goście prowadzili 0:1. Potem goście grali trochę lepiej i po 60 minutach było 1:3. W ostatniej części meczu piłkarze Łęku byli bardzo skuteczni i strzelili jeszcze 3 bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4:3, ale przy pierwszej bramce dla Łęku było ewidentne zagranie ręką.

1:2 - P. Kwaśny (S. Sabat)

2:3 - S. Sabat

3:3 - D. Mazur

4:3 - R. Bernal (K. Trelka)